Komunitné kompostovisko na ulici Lipová

  Komunitné kompostovisko na ulici Lipová

  stručná anotácia o projekte

  Bioodpad je jediný druh odpadu, ktorý si dokážeme jednoducho a sami spracovať za vzniku prospešného kompostu. Zabránime tleniu bioodpadu na skládke, kde sa nemá šancu rozložiť. Autori projektu praktickým príkladom a  osvetou ukázali obyvateľom, aké je kompostovanie jednoduché. Vďaka grantu zakúpili kompostér, ktorý je umiestnený na ul. Lipová, kde si obyvatelia môžu zhodnocovať svoj bioodpad a následný kompost využiť ako hnojivo vo výsadbe. Pre verejnosť zorganizovali prednášku o kompostovaní, k dispozícii boli aj informačné materiály.

  základné informácie

  lokalita projektu

  projekt bol realizovaný na ul. Lipová, bytový dom 1, 3, 5, 7, 9, 11

  predkladatelia projektu

  D. Králiková, M. Pap, M. Lopúch

  neformálna skupina občanov

  hlavný partner projektu

  Mesto Nitra

  V roku 2020 Mesto Nitra po tretíkrát pristúpilo k realizácii participatívneho rozpočtu na základe grantového programu Mením Moje Mesto. Program bol vyhlásený mestom Nitra formou grantovej výzvy, ktorú administrovala Nitrianska komunitná nadácia. Výzva bola zameraná na podporu projektov v nasledovných oblastiach: verejné priestory, ochrana životného prostredia, podpora komunitného života v meste.

  projekty partnera Mesto Nitra

  z našich aktualít

  Adresa

  NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
  Farská 5
  949 01 Nitra

  Kontakty

  hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  tel./fax: 037 741 43 45
  mob.: 0908 798 575

  © 2008 - 2021 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
  registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677