Náš Cirkus

Náš Cirkus

stručná anotácia o projekte

Projekt združenia STORM s názvom „Náš CIRKUS“ bol zameraný na priamu kontaktnú prácu v Nízkoprahovom programe pre deti a mládež CIRKUS. Aj vďaka nemu mohli zrealizovať spolu 198 služieb v nízkoprahovom klube alebo priamo na sídliskách Klokočina a Chrenová. Počas týchto služieb mohli byť na blízku klientom aj počas ťažkých mesiacov pandémie. Preventívne pôsobili pri porušovaní zákazov vychádzania v zimných mesiacoch, oslovovaním a priamou intervenciou na mladých združujúcich sa vonku. Dôležitým kontaktným nástrojom sa v tomto období stali sociálne siete. Prostredníctvom nich mohli byť klientom na blízku aj v ich domácom prostredí cez individuálny chat, hovor i videohovor v prípade potreby. Počas tohto obdobia venovali úsilie aj témam, ktoré sú prirodzeným dôslednom zvýšeného používania internetu – bezpečný internet, sociálne siete a kyberšikana. Finančné prostriedky z grantu boli využité na spolufinancovanie nákladov spojených s prácou dohodárov v mesiacoch september 2020 až jún 2021.

základné informácie

lokalita projektu

Združenie Storm Nitra, Nedbalova 17, Nitra

predkladatelia projektu

Združenie STORM

Združenie STORM vzniklo v roku 2002. Na základe nízkoprahových princípov sa venuje prevencii rizikového správania rôznych cieľových skupín v zmysle filozofie Harm Reduction. Združenie STORM je akreditovaným subjektom MPSVaR SR, pracuje v Nitrianskom a Trnavskom kraji.

projekt podporili títo partneri

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677