Inovatívne s Foxconnom

Termín zverejnenia výzvy:
30. 3. 2023

Termín uzávierky:
4. 5. 2023

Cieľom programu je podporiť inovatívne projekty, ktoré podporujú a rozvíjajú technické vzdelávanie mladých ľudí v školách a vzdelávacích zariadeniach v okrese Nitra.

Tohtoročný grantový program je už štvrtým ročníkom spolupráce Nitrianskej komunitnej nadácie a spoločnosti Foxconn Slovakia, s.r.o.. Úspešní žiadatelia v ňom môžu získať 1 500 Eur na realizáciu svojho projektu.

V programe sú vítané inovatívne projekty, ktoré sú zamerané na technické vzdelávanie detí a mládeže – podpora inovatívnych foriem formálneho aj neformálneho vzdelávania v oblasti techniky, elektrotechniky a mechatroniky, ktoré prepája teóriu s praxou, skvalitňuje vzdelávací proces v danej oblasti a vytvára predpoklady na získanie vedomostí, zručností a skúseností pri uplatnení sa na trhu práce v danom odbore (napr. aktivity zamerané na technické myslenie, ktoré umožňuje tvorivo uvažovať, konštruovať a riešiť jednoduché technické problémy, vytvorenie a materiálne vybavenie technických kútikov, učební techniky, prezentácie a praktické školenia nových technológií s využitím v praxi, a podobne.

Do výzvy sa môžu zapojiť neziskové organizácie s právnou subjektivitou – so sídlom v okrese Nitra, na realizáciu verejno-prospešného projektu realizovaného v okrese Nitra, napr. školy, iné vzdelávacie organizácie, ale aj neformálne skupiny minimálne troch občanov, pričom aspoň jeden musí dosahovať vek 18 rokov. 

Viac sa dovziete v grantovej výzve TU.

Partnerom programu je spoločnosť Foxconn Slovakia, s.r.o.

Partneri programu

Mediálni partneri

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677