Mladí nitrianski filantropi

Termín zverejnenia výzvy:


Termín uzávierky:

Cieľom grantového programu Mladí nitrianski filantropi je podporiť kreativitu a šikovnosť mladých ľudí, ktorí majú nápad a chuť spraviť niečo zmysluplné pre svoje okolie, motivovať ich k väčšiemu záujmu o svoje okolie, dobrovoľníctvu, zlepšeniu kvality života a dobročinnosti. Zároveň majú možnosť naučiť sa, ako vytvárať a realizovať malý projekt.

V roku 2022 tento program realizuje Mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Aktuálny ročník je určený pre cieľovú skupinu aktívnych študentov a žiakov z nitrianskych základných a stredných škôl , prednostne pre členov žiackych školských rád a študentských parlamentov. Tútoring neplnoletých účastníkov je počas realizácie celého programu zabezpečený dospelými osobami. Program Mladí nitrianski filantropi 2022 pozostáva z dvoch častí:

A/ Vzdelávacie programy so školiteľkami, ktoré zabezpečuje mesto Nitra a sú v dvoch termínoch po dva dni. Dva dni pre ZŠ v Nitre a dva dni pre SŠ v Nitre. Cieľom tohto vzdelávania je získanie vedomostí a zručností v oblasti prípravy projektov. Výsledkom vzdelávania budú malé projekty, ktoré vytvoria tímy mladých ľudí pod vedením skúsených školiteliek.

Termíny školení sú: 2. a 3. júna pre ZŠ a 7. a 8. júna pre SŠ

B/ Grantový program, v rámci ktorého budú tímy mladých ľudí realizovať vlastné projektové zámery pripravené počas vzdelávania. Program bude financovaný z dotácie Mesta Nitra (max. 600 Eur na projekt). Koordináciu a administráciu programu zabezpečuje Nitrianska komunitná nadácia. NKN bude realizovať monitoring podporených projektov, ako aj poskytovať konzultačnú a poradenskú podporu mladým ľuďom pri realizácii projektových aktivít a pri vyúčtovaní projektov.

Projekty budú zrealizované ešte v tomto roku.

Budeme veľmii radi, keď sa zapojí, čo najviac mladých ľudí zo základných a stredných škôl v Nitre. Vďaka tomuto programu môžu získať vedomosti a zručnosti, ktoré určite zúžitkujú aj v budúcnosti. 

 

Partneri programu

Podporené projekty 2022
1,69.MB
Otvoriť
Podporené projekty 2021
589.kb
Otvoriť

Aktuality Mladí nitrianski filantropi

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677