Skip to main content

Strecha pre váš nápad

V roku 2024 sme podporili 14 projektov.

V rokoch 2016 - 2024 sme vďaka programu podporili už 71 projektov sumou 76 947,58 € na školách v Nitrianskom kraji.

„Milí zástupcovia škôl, ďakujeme vám za váš obrovský záujem o grantový program Strecha pre váš nápad. Je skvelé, že prioritou škôl je vedenie žiakov k ochrane životného prostredia, kontakt s prírodou či pohybové aktivity," povedal Marcel Modranský, marketing manager BMI Slovensko.

Podporili sme 14 projektov na základných školách v Nitrianskom kraji.

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou BMI Slovensko, s. r. o., výrobca šikmých striech Bramac, podporila v rámci grantového programu Strecha pre váš nápad 2024 celkom 14 verejnoprospešných projektov pre Základné školy v Nitrianskom kraji, celkovou sumou 17 369,57 Eur.

Do programu bolo prihlásených až 46 žiadostí o grant od základných škôl z celého kraja. Grantová komisia zložená zo zástupcov spoločnosti BMI Slovensko mala ťažkú úlohu. Granty napokon putujú do Rišňoviec, Močenku, Hájskeho Tvrdošoviec, Marcelovej, Nedenu, Vrábel, Podhorian, Semerova, Komárna, Čaky, Zbehov, Bábu a do Nitry na ZŠ Topoľová. 

„Veľmi sa tešíme z obrovského záujmu škôl o grantový program Strecha pre váš nápad. Je skvelé, že prioritou škôl je vedenie žiakov k ochrane životného prostredia, kontakt s prírodou či pohybové aktivity. Grantová komisia dávala pri výbere projektov dôraz na udržateľnosť a trvalú hodnotu projektu. Rozhodoval aj dobrý nápad a kvalita spracovania. Už teraz sa tešíme na realizáciu a výsledky projektov," povedal Marcel Modranský, marketing manager BMI Slovensko.

Vybrané projekty

Všetky podporené projekty nájdete v anotáciách.

Grantový program 2024

Grantový program Strecha pre váš nápad funguje pri Nitrianske komunitnej nadácii od roku 2016. Partnerom programu je spoločnosť BMI Slovensko, s.r.o. (do 31. 12. 2021 pod názvom Bramac - strešné systémy, spol. s r. o.).

Program sa od svojho vzniku zameriava na verejnoprospešné nápady na školách s cieľom systematicky podporovať výchovu a vzdelávanie našej mladej generácie.

V rokoch 2016 - 2024 sme vďaka programu podporili už 71 projektov sumou 76 947,58 € na školách v Nitrianskom kraji.

Grantová výzva pre rok 2024

CIEĽ

Cieľom grantového programu je podporovať rôznorodé verejnoprospešné, dobrovoľnícke aktivity a kreatívne nápady v základných školách, ktoré prispejú ku skvalitneniu života v školskom prostredí, vychádzajú z potrieb a záujmov žiakov a učiteľov a prinášajú im úžitok. Program aktivizuje žiakov a učiteľov, aby sami identifikovali, čo im v škole chýba, čo by chceli zlepšiť v školskom prostredí. Hlavným partnerom programu je firma BMI Slovensko, s. r. o., výrobca šikmých striech BMI Bramac a plochých striech a hydroizolácií BMI Icopal.

ČASOVÝ HARMONOGRAM PROGRAMU

VYHLÁSENIE VÝZVY: 17. 01. 2024
Termín uzávierky PREDKLADANIA PROJEKTOV: 20. 02. 2024 DO 24:00
Výber víťazných PROJEKTOV: do 05. 03. 2024
REALIZÁCIA PROJEKTOV: 11. 03. 2024 - 20. 10. 2024
TERMÍN ODÚČTOVANIA PROJEKTOV: do 31. 10. 2024

OPRÁVNENÍ ŽIADATELIA

  • Základné školy v Nitrianskom kraji
  • Neformálne skupiny pôsobiace na základných školách v Nitrianskom kraji (žiaci, učitelia, rodičia), 3 osoby v jednej skupine, min. 1 osoba staršia ako 18 rokov a s doloženou referenciou od známej inštitúcie, ako napr. mestský úrad, ZŠ, nezisková organizácia a pod.

POVINNÉ KONZULTÁCIE

V grantovom programe musí byť každá žiadosť o grant vyplnená v on-line formulári konzultovaná. E-mailom môžete požiadať o konzultáciu do 16. 02. 2024 do 12:00 programovú manažérku Evu Vargovú (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0908 798 575). Nekonzultované projekty budú vyradené z hodnotiaceho procesu!

OBLASTI PODPORY

  • Udržateľnosť zdrojov, ochrana a tvorba životného prostredia 
  • Podpora vzdelávania
  • Podpora a rozvoj telesnej kultúry

Viac informácií nájdete tu: VÝZVA GRANTOVÉHO PROGRAMU.

Anotácie podporených projektov 2022 nájdete TU. Projekty boli realizované v roku 2023.

Partneri programu

Mediálni partneri programu

Povedali o programe

„Naša spoločnosť má centrálu svojho pôsobiska a aj výrobu v nitrianskom regióne, konkrétne v Ivanke pri Nitre. Už dávnejšie sme sa zaoberali myšlienkou, ako najlepšie dokážeme v rámci svojich možností pomôcť práve tomuto regiónu. Chceli sme systematicky podporovať nápady a aktivity, vďaka ktorým si miestni obyvatelia dokážu zlepšiť svoje prostredie a kvalitu života. Od tohto smerovania už nebolo ďaleko k spojeniu so školami, ktoré nám vychovávajú mladú generáciu pre budúcnosť. Výsledkom je dlhoročný spoločný grantový program "Strecha pre váš nápad", ktorý je vďaka Nitrianskej komunitnej nadácii skvele zorganizovaný a stal sa tradičnou stálicou v rozvoji množstva základných škôl v kraji." 

Marcel Modranský,
marketingový manažér BMI Slovensko, s. r. o.

top