Rozárium

  Rozárium

  stručná anotácia o projekte

  Rozárium sa nachádza v parku botanickej záhrady, v srdci areálu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, blízko centra mesta Nitry.  Vďaka projektu tu boli vysadené sadové ruže a čajohybridy, v bordúrach zasa pôdokryvné ruže. Záhony boli prepojené trelážami s popínavými ružami. Areál bol doplnený drobným mobiliárom . lavičkami a odpadkovými košmi. Rozárium slúži širokej verejnosti ako miesto pohody, rozjímania, podmanivej atmosféry a načerpávania síl.

  základné informácie

  lokalita projektu

  Botanická záhrada SPU
  Trieda Andreja Hlinku 609/2, 949 01 Nitra-Chrenová

  predkladatelia projektu

  Botanická záhrada SPU v Nitre

  Botanická záhrada SPU v Nitre je výskumným a pedagogickým pracoviskom, ktorého hlavným poslaním je vytvárať podmienky pre plnenie úloh v oblasti vzdelávania a výskumu, zabezpečuje sústreďovanie, štúdium a uchovávanie kolekcie rastlinných druhov v zmysle legislatívnych noriem a dohovorov.

  hlavný partner projektu

  Mesto Nitra

  Mesto Nitra je stabilným partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie. Primárne s NKN spolupracuje v programoch Mením Moje Mesto a Mladí nitrianski filantropi. Podporu však poskytuje aj pri iných grantových programoch. 

  projekty partnera Mesto Nitra

  Adresa

  NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
  Farská 5
  949 01 Nitra

  Kontakty

  hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  tel./fax: 037 741 43 45
  mob.: 0908 798 575

  © 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
  registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677