Rozárium

Rozárium

stručná anotácia o projekte

Rozárium sa nachádza v parku botanickej záhrady, v srdci areálu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, blízko centra mesta Nitry.  Vďaka projektu tu boli vysadené sadové ruže a čajohybridy, v bordúrach zasa pôdokryvné ruže. Záhony boli prepojené trelážami s popínavými ružami. Areál bol doplnený drobným mobiliárom . lavičkami a odpadkovými košmi. Rozárium slúži širokej verejnosti ako miesto pohody, rozjímania, podmanivej atmosféry a načerpávania síl.

základné informácie

lokalita projektu

Botanická záhrada SPU
Trieda Andreja Hlinku 609/2, 949 01 Nitra-Chrenová

predkladatelia projektu

Botanická záhrada SPU v Nitre

Botanická záhrada SPU v Nitre je výskumným a pedagogickým pracoviskom, ktorého hlavným poslaním je vytvárať podmienky pre plnenie úloh v oblasti vzdelávania a výskumu, zabezpečuje sústreďovanie, štúdium a uchovávanie kolekcie rastlinných druhov v zmysle legislatívnych noriem a dohovorov.

hlavný partner projektu

Mesto Nitra

Mesto Nitra je stabilným partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie. Primárne s NKN spolupracuje v programoch Mením Moje Mesto a Mladí nitrianski filantropi. Podporu však poskytuje aj pri iných grantových programoch. 

projekty partnera Mesto Nitra

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677