Spolu recyklujeme, teda sme

Spolu recyklujeme, teda sme

stručná anotácia o projekte

V rámci projektu „Spolu recyklujeme, teda sme“ sa autorom projektu podarilo zrealizovať niekoľko bazárov oblečenia na pešej zóne v Nitre, kde si návštevníci, okrem nákupov oblečenia z druhej ruky za symbolické ceny, mohli vypočuť zaujímavé a inšpiratívne edukačné prednášky zamerané na upcykláciu a recykláciu oblečenia, a taktiež koncerty nadaných lokálnych hudobníkov. Formou prednášok o udržateľnej móde a o znižovaní ekologickej stopy, workshopov upcyklovania textilu, organizovaním bazárov oblečenia, kurzami háčkovania, štrikovania a opráv odevov chceli vytvoriť komunitu, ktorá sa zaujíma o ekológiu a pomôžu jej svojou činnosťou v tom, ako so zlepšovaním životného prostredia začať od seba.

základné informácie

lokalita projektu

projekt bol realizovaný na pešej zóne v Nitre
(pred Hotelom Zobor)

predkladatelia projektu

OZ Stvorené

OZ Stvorené je veľkým podporovateľom myšlienky udržateľného a „zerowaste“ životného štýlu. „Stvorili sme sa, aby sme svojou troškou prispeli k cirkulárnej ekonomike, ekológii a vzdelávaniu v oblasti udržateľného spôsobu života. Spolu recyklujeme, teda sme!“

hlavný partner projektu

Mesto Nitra

Mesto Nitra je stabilným partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie. Primárne s NKN spolupracuje v programoch Mením Moje Mesto a Mladí nitrianski filantropi. Podporu však poskytuje aj pri iných grantových programoch. 

projekty partnera Mesto Nitra

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677