Spolu recyklujeme, teda sme

  Spolu recyklujeme, teda sme

  stručná anotácia o projekte

  V rámci projektu „Spolu recyklujeme, teda sme“ sa autorom projektu podarilo zrealizovať niekoľko bazárov oblečenia na pešej zóne v Nitre, kde si návštevníci, okrem nákupov oblečenia z druhej ruky za symbolické ceny, mohli vypočuť zaujímavé a inšpiratívne edukačné prednášky zamerané na upcykláciu a recykláciu oblečenia, a taktiež koncerty nadaných lokálnych hudobníkov. Formou prednášok o udržateľnej móde a o znižovaní ekologickej stopy, workshopov upcyklovania textilu, organizovaním bazárov oblečenia, kurzami háčkovania, štrikovania a opráv odevov chceli vytvoriť komunitu, ktorá sa zaujíma o ekológiu a pomôžu jej svojou činnosťou v tom, ako so zlepšovaním životného prostredia začať od seba.

  základné informácie

  lokalita projektu

  projekt bol realizovaný na pešej zóne v Nitre
  (pred Hotelom Zobor)

  predkladatelia projektu

  OZ Stvorené

  OZ Stvorené je veľkým podporovateľom myšlienky udržateľného a „zerowaste“ životného štýlu. „Stvorili sme sa, aby sme svojou troškou prispeli k cirkulárnej ekonomike, ekológii a vzdelávaniu v oblasti udržateľného spôsobu života. Spolu recyklujeme, teda sme!“

  hlavný partner projektu

  Mesto Nitra

  Mesto Nitra je stabilným partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie. Primárne s NKN spolupracuje v programoch Mením Moje Mesto a Mladí nitrianski filantropi. Podporu však poskytuje aj pri iných grantových programoch. 

  projekty partnera Mesto Nitra

  Adresa

  NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
  Farská 5
  949 01 Nitra

  Kontakty

  hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  tel./fax: 037 741 43 45
  mob.: 0908 798 575

  © 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
  registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677