Dažďobranie

Dažďobranie

stručná anotácia o projekte

Vďaka projektu „Dažďobranie“  neformálna skupina zakúpila a inštalovala zberné nádoby na dažďovú vodu na dvoroch Základnej školy Nám. Konkolyho-Thege č.2, Hurbanovo (2ks) a Základnej školy s materskou školou Á. Fesztyho s vyučovacím jazykom maďarským (2ks). Tak realizovali ďalší krok nielen k ochrane prírody a jej zdrojov, ale aj k skorému podchyteniu environmentálneho správania sa žiakov. Súčasťou projektu bola aj organizácia workshopov, kde sa žiaci dozvedeli o možnostiach šetrenia pitnej vody, výhodách zberu dažďovej vody a spôsoboch jej využitia. Voda z nádrží sa  využíva na zalievanie záhonov a zelene v areáloch oboch škôl.

základné informácie

lokalita projektu

ZŠ Nám. Konkoly – Thege 2, ZŠ a MŠ Arpáda Fesztyho, Športová č. 7, Hurbanovo

predkladatelia projektu

Z. Kozmová, I. Takácsová, V. Kasanovský

neformálna skupina občanov

hlavný partner projektu

Heineken

Heineken Slovensko, a. s. je už vyše 20 rokov lídrom na slovenskom pivnom trhu. Je súčasťou jednej z najväčších pivovarníckych skupín na svete – HEINEKEN N.V. HEINEKEN. Na Slovensku predáva najhodnotnejšiu slovenskú pivnú značku Zlatý Bažant. S Nitrianskou komunitnou nadáciou spolupracuje najmä v grantovom programe „Tu sme doma“.

projekty partnera Heineken

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677