Upracme si skládky

Upracme si skládky

stručná anotácia o projekte

Projekt "Upracme si skládky" rieši obrovský problém s množstvom vytvorených čiernych skládok v blízkosti obydlí rómskej komunity v meste Hurbanovo. V rámci projektu umiestnili veľkoobjemné kontajnery na tieto miesta a v spolupráci s obyvateľmi komunity, ako aj za pomoci  MsÚ, zabezpečili likvidáciu skládok. Dané prostredie skultúrnili vysadením stromčekov a zelene . Cieľom projektu bolo zapojiť do dobrovoľnej brigádnickej činnosti čo najväčšie množstvo obyvateľov rómskej komunity. Súčasťou projektu bola aj  edukácia o separácii odpadu formou jednoduchých workshopov pre deti a dospelých s malými motivačnými súťažami.

základné informácie

lokalita projektu

Ulice: Úzka, Komárňanská, Nový diel, Novozámocká - Hurbanovo

predkladatelia projektu

K. Koreň, J. Kovács, V. Koreňová

neformálna skupina občanov

hlavný partner projektu

Heineken

Heineken Slovensko, a. s. je už vyše 20 rokov lídrom na slovenskom pivnom trhu. Je súčasťou jednej z najväčších pivovarníckych skupín na svete – HEINEKEN N.V. HEINEKEN. Na Slovensku predáva najhodnotnejšiu slovenskú pivnú značku Zlatý Bažant. S Nitrianskou komunitnou nadáciou spolupracuje najmä v grantovom programe „Tu sme doma“.

projekty partnera Heineken

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677