STREETBALL - Nový olympijský šport z ulice

STREETBALL - Nový olympijský šport z ulice

stručná anotácia o projekte

Streetball sa stal novým olympijským športom. Cieľom projektu bolo tento dynamický šport zviditeľniť miestnej komunite ľudí, prostredníctvom turnajov a workshopov pre verejnosť. Ide o šport, ktorý je finančne nenáročný (stačia tenisky a lopta), môže ho robiť ktokoľvek, kto má radosť z pohybu a zároveň tým robí niečo aj pre svoje zdravie. Turnaj sa uskutočnil v auguste 2021 v športovom areáli SPU za internátom Mladosť s účasťou teamov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Turnaju zároveň predchádzal aj workshop pre cca. 80 detí 1. stupňa na ZŠ Tulipánovej v mesiaci júl 2021, kde sa taktiež mohli zoznámiť s týmto novým olympijským športom a osvojiť si základy hry, jej pravidiel a fyzické zručnosti, potrebné k tomuto športu. Kvôli pandemickej situácii sa druhý plánovaný workshop na ZŠ Benkovej uskutočniť nemohol, ale bol nahradený workshopmi priamo na turnaji. Projekt bol prínosom najmä pre deti a mládež, no pozitívne ohlasy boli aj zo strany dospelých návštevníkov i súťažiacich. 

základné informácie

lokalita projektu

Športový areál SPU za internátom Mladosť, Nitra-Staré mesto

predkladatelia projektu

P. Zákopčan, B. Peťovský, M. Vašš

neformálna skupina občanov

hlavný partner projektu

Mesto Nitra

Mesto Nitra je stabilným partnerom Nitrianskej komunitnej nadácie. Primárne s NKN spolupracuje v programoch Mením Moje Mesto a Mladí nitrianski filantropi. Podporu však poskytuje aj pri iných grantových programoch. 

projekty partnera Mesto Nitra

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677