Skip to main content

   Veselo je v našej škole

   Veselo je v našej škole

   stručná anotácia o projekte

   Pred dvomi rokmi sa ZŠ Fatranská rozhodla pustiť do skrášľovania areálu školy. Vybudovali na školskom dvore zóny, kde sa žiaci venovali výsadbe, poznávaniu a starostlivosti o stromy starých odrôd ovocia, v spolupráci s UKF nainštalovali vyvýšené záhony, kde sa žiaci učia pestovať zeleninu či bylinky. Žiaci a rodičia pomohli s výrobou hmyzích domčekov, školníci vytvorili v spolupráci so žiakmi lavičku, posadili kvety do starých pneumatík. Areál školy chceli ešte doplniť o prvky, ktoré umožnia deťom pohybovo-športové vyžitie. Konkrétne zakúpili lanovú pyramídu a lezeckú a šplhaciu zostavu. Zorganizovali tu tiež podujatie Spartan race, Olympijský deň, MDD... Z grantu zakúpili lanovú pyramídu.

   základné informácie

   lokalita projektu

   Fatranská 14, Nitra - Chrenová

   predkladatelia projektu

   ZŠ Fatranská 14, Nitra

   Naša základná škola otvára svoje brány už viac ako 40 rokov. Nachádza sa v krásnom prostredí obklopená zeleňou sídliska Chrenová. Školu navštevujú nielen žiaci z okolitého sídliska Chrenová, ale každý deň k nám merajú cestu aj žiaci, ktorí dochádzajú zo všetkých kútov Nitry, dokonca mnohí z jej blízkeho či vzdialenejšieho okolia.

   partneri projektu

   Členovia Klubu darcov

   Klub darcov je grantový program, v ktorom si sami darcovia vyberajú najzaujímavejšie projekty, ktoré získajú ich finančnú podporu. Program ponúka ľuďom jedinečnú možnosť hlasovať a podporiť tak dobré nápady pre Nitru.

   projekty partnera Členovia Klubu darcov

   top