Kontinuálne prevádzkovanie miesta hmotnej pomoci Ukrajine

Kontinuálne prevádzkovanie miesta hmotnej pomoci Ukrajine

stručná anotácia o projekte

Vo viacúčelovej hale na Klokočine, na výdajnom mieste sa strieda približne dvadsať dobrovoľníkov, t.č. aktívne a pravidelne vypomáhajú aj ženy z Ukrajiny. Miesto slúži aj na prepojenie komunity utečencov a ľudí ochotných pomôcť (Slovákov aj cudzincov žijúcich dlhodobejšie v SR) a na vzájomné zblíženie. Počas uplynulých mesiacov zriadili napr. detský kútik, kde sa deti odídencov môžu hrať, kým si ich mamy vyberajú hmotnú pomoc. Grant bol použitý na personálne náklady a na vybavenie výdajného miesta.

základné informácie

lokalita projektu

Pavla Straussa, Nitra - Klokočna

predkladatelia projektu

Centrum pre rodinu

Centrum pre rodinu – Nitra je občianskym združením, ktorého poslaním je podpora rodiny založenej manželstvom muža a ženy. Sme presvedčení, že hoci  sme všetci členmi veľkej ľudskej rodiny, každý z nás potrebuje cítiť teplo tej svojej. Rodinu nemôže nič nahradiť. Naším zámerom je poskytnúť preventívne, vzdelávacie, sociálne, voľnočasové, charitatívne i poradenské opatrenia, ktoré prispievajú k budovaniu funkčných  rodín. Chceme ponúknuť aj aktivity, ktoré posilňujú medzigeneračné väzby a vzájomnú solidaritu.

partneri projektu

Individuálni darcovia

Individuálni darcovia sú darcovia, ktorí sa samostatne zapájajú do zbierok podporujúcich ďalšie programy, ktoré zastrešujeme.

projekty partnera Individuálni darcovia

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677