Zelená cyklotrasa

Zelená cyklotrasa

stručná anotácia o projekte

Dobrovoľníci z OZ Ďarmoty a cyklisti z Nitry vysadili na cyklotrase Nitra-Janíkovce 200 stromov - starých krajových odrôd jabloní, hrušiek, sliviek, čerešní, ale i oskoruší, moruší a dúl a tak pripomenú ovocinársku tradíciu lokality, kde tieto stromy historicky patria. Cieľom projektu bolo vytvoriť akýsi komunitný sad pre okoloidúcich a zároveň miesto, ktoré im poskytne tieň. Predkladatelia projektu zrealizovali workshop o týchto stromoch a spôsobe  ich rezu a ošetrovania. Zároveň zorganizovali aj komunitnú cyklojazdu s kultúrnym programom, zrevitalizovali informačné panely náučného chodníka a prístrešok pre cyklistov. Do čistenia lokality a výsadby zapojili aj mladých dobrovoľníkov. Mesto Nitra podporilo projekt zakúpením stromov, ktoré boli vysadené pri cyklotrase.

základné informácie

lokalita projektu

Cyklotrasa z Janíkoviec do Vrábel (Janíkovce za cintorínom)

predkladatelia projektu

Ďarmoty, o.z.

OZ Ďarmoty sa sústreďuje na trvalo udržateľný rozvoj vinohradníctva a vinárstva v regióne dolnej Nitry. Zrealizovali sme náučný chodník venovaný histórii obce Golianovo a tradičným remeslám, medzi nimi i vinohradníctvu (partner: Nitrianska komunitná nadácia, Nitrianske komunálne služby), Vybudovali sme vinohradnícky dvor sv. Urbana s prístreškom z trstiny (partner: Ekopolis, Nadácia SPP, Nadácia Topvar) s vinohradníckym detským ihriskom (partner: Nadácia Granvia). Koncom augusta pravidelne usporadúvame cyklistickú akciu

partneri projektu

Mesto Nitra

Foxconn

Syncreon

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677