Náučný chodník Zoborské vrchy (NCH)

Náučný chodník Zoborské vrchy (NCH)

stručná anotácia o projekte

Projekt rieši 1. etapu revitalizácie NCH Zobor zameranú na obnovenie existujúceho náučného turistického chodníka (výmena starých infopanelov vo východiskových bodoch trasy NCH) a vytvorenie drobnej infraštruktúry v súlade s ochranou prírody (inštalácia QR kódov na miesta zastávok NCH). Jeho súčasťou  je aj aktualizovaný sprievodca turistickým chodníkom a audiovizuálny sprievodca na mobilnom telefóne (SJ a AJ).  Do projektu sa zapojilo aj  20 študentov z Katedry geografie a regionálneho rozvoja UKF v Nitre.

základné informácie

lokalita projektu

Náučný chodník Zoborské vrchy (NCH)

predkladatelia projektu

Zoborský skrášľovací spolok

Zoborský skrášľovací spolok je občianske združenie obyvateľov a priateľov mestskej časti Zobor, ktoré chce zachovávať historické hodnoty mestskej časti, podporovať estetické cítenie v spoločnosti, zlepšovať životné prostredie a budovať hrdosť na mestskú časť Zobor. Spolok chce prispievať k rozvoju Zobora ako významnej mestskej časti mesta Nitra, v ktorej katastrálnom území sa nachádzajú významné historické artefakty. Najdôležitejším projektom je konzervovanie ruín NKP Zoborský kláštor, ktorý bol v 9. storočí vybudovaný benediktínmi a jeho sprístupnenie verejnosti a jeho propagácia.

partneri projektu

Mesto Nitra

Foxconn

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677