Komu sa nelení, tomu sa zelení

Komu sa nelení, tomu sa zelení

stručná anotácia o projekte

Cieľom projektu bolo zrevitalizovať verejné priestranstvo v MČ Nová Trstená v okolí Klubu mládeže, kde sa nachádza detské ihrisko,  športový aj oddychový areál, altánok a komunitná pec. Autori projektu vytvorili systém na zber dažďovej vody na zavlažovanie zelených záhonov. Zanedbanú časť plochy upravili, vysadili tam  pestré trvalkové záhony. Vytvorili zberné miesto pre kontajnery na separovaný odpad a opravili prednú stenu budovy pred revitalizovaným priestorom. Súčasťou projektu bolo aj vytvorenie zaujímavých murovaných lavičiek. Zorganizovala sa aj odborná prednáška a zaškolenie obyvateľov zamerané na správne triedenie odpadu. 

základné informácie

lokalita projektu

Klub mládeže, Nová Trstená, Hurbanovo

predkladatelia projektu

M. Juhászová, A. Pastoreková, R. Pastoreková

neformálna skupina občanov

hlavný partner projektu

Heineken

Heineken Slovensko, a. s. je už vyše 20 rokov lídrom na slovenskom pivnom trhu. Je súčasťou jednej z najväčších pivovarníckych skupín na svete – HEINEKEN N.V. HEINEKEN. Na Slovensku predáva najhodnotnejšiu slovenskú pivnú značku Zlatý Bažant. S Nitrianskou komunitnou nadáciou spolupracuje najmä v grantovom programe „Tu sme doma“.

projekty partnera Heineken

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677