Odnes si odpadky do svojho kontajnera

Odnes si odpadky do svojho kontajnera

stručná anotácia o projekte

Projekt organizovalo OZ pre Dražovce v spolupráci s obyvateľmi tejto mestskej časti. Každoročne organizujú čistenie okolia Dražoviec. Chýbajúce nádoby na smeti na cyklotrase Dražovce - Nitra, pri kostolíku, pri potravinách v centre mestskej časti, spôsobujú množstvo odpadkov, ktoré vznikajú z konzumácie jedla a nápojov (turisti, cyklisti, zamestnanci priem. parku).  Autori projektu pôsobili na obyvateľov aj návštevníkov, konkrétne osadili 3 info tabule s textom: Odnes si odpadky do svojho kontajnera (umiestnenie na cyklotrase na začiatku aj na konci a pri kostolíku). Súčasťou projektu bola aj brigáda obyvateľov zameraná na vyčistenie MČ Dražovce od odpadkov.

základné informácie

lokalita projektu

Cyklotrasa Dražovce - Nitra, Dražovský kostolík, centrum Dražoviec

predkladatelia projektu

OZ Pre Dražovce

Nový kolektív ľudí reaguje na množiace sa požiadavky obyvateľov Dražoviec o obnovu "dediny" a jej opätovné fungovanie ako celku hrdého na bohaté tradície, obklopeného krásnou prírodou a možnosťami stať sa opätovne krásnou časťou Nitry. Časťou, kde sa oplatí prísť aj bývať.

partneri projektu

Kärcher Slovakia

Mesto Nitra

z ďalších projektov na Dobromape

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677