Skip to main content

2% pomohli aj inováciám v Nitre


V roku 2022 sme so spoločnosťou Foxconn Slovakia, s.r.o. už po tretíkrát realizovali grantový program Inovatívne s Foxconnom

Hlavným cieľom programu bola nielen podpora nápaditých komunitných projektov, ale aj motivácia dobrovoľníkov k realizácii aktivít, ktoré prispievajú k rozvoju miestnej komunity. 

Celkovou sumou 9 000 Eur bolo podporených 7 verejnoprospešných projektov, ktoré boli zamerané na ochranu životného prostredia, vzdelávanie a zdravý životný štýl. Pridanou hodnotou programu bolo zapojenie zamestnancov spoločnosti Foxconn do dobrovoľníckych aktivít v rámci ich samotnej realizácie.

Jedným z nich bol aj projekt s názvom „Obnova zavlažovacieho systému v sade - edukačnej včelnici“.

Jeho cieľom bolo dobudovanie a prevádzka edukatívnej včelnice v sade pod Zoborom. Tá slúži nielen ako priestor pre praktickú výučbu začínajúcich včelárov, ale aj na rozširovanie povedomia o včelách a ich prínose medzi študentami nitrianskych škôl počas exkurzií. Sad umožňuje deťom spoznávanie aj ochutnávanie čerstvých plodov drevín a bylín, a zároveň zabezpečuje výživu včelstvám počas celej sezóny. Grant bol použitý na obnovu zavlažovacieho systému a kúpu projektora k vzdelávacím aktivitám.

    K realizácii projektu prispeli svojou dobrovoľnou prácou aj zamestnanci Foxconnu, ktorí sa nezľakli manuálnej     práce a v jednu slnečnú sobotu vzali lopaty a rýle a pustili sa do práce. Ako sa im darilo sa dočítate v článku TU

Všetky zrealizované projekty z programu nájdete tiež na našej DOBROMAPE a v anotáciách.

Aj Vaše 2% môžu podporiť v Nitre rozvoj dobrovoľníctva, zdravšie životné prostredie a kvalitnejšie vzdelávanie. Ak sa rozhodnete poukázať ich našej nadácii, budeme veľmi radi, pretože spolu dokážeme viac. ĎAKUJEME! Postup na poukázanie 2% nájdete TU.

              

 

tagy: Inovatívne s Foxconnom

top