Skip to main content

Dobro.trh 2024


Čarovné miesto plné skvelých ľudí - To bol Dobro.trh 2024

„Tretí ročník Dobro.trhu je za nami. Ďakujeme za podporu členom Klubu darcov Nitrianskej komunitnej nadácie a mestu Nitra, že v jeho myšlienku stále veria," tvrdia svorne organizátorky Dobro.trh 2024.

23. júna v nedeľu sa mestská tržnica v Nitre stala miestom, ktoré bolo plné dobra. Dobra ľudí, ktorí veci darovali, dobra ľudí, ktorí venovali svoj čas a prišli veci ponúknuť, aby sa premenili na financie, ktoré budú ďalej pomáhať, dobra ľudí, ktorí prišli a dali druhú šancu použitým veciam a podporili činnosť občianskych združení, ktoré robia dobré činy celoročne.

Cieľom Dobro.trhu je opakované použitie vecí, ktoré darovalo veľké množstvo ľudí a posunuli sa na tomto podujatí iným za symbolické sumy. Tento rok prevládalo oblečenie, hračky, knihy, ktoré sa budú teraz ďalej využívať a robiť radosť novým majiteľom.

Do 3. ročníka sa zapojilo 14 organizácií a spolu sa vyzbieralo 2 588,85 €. Tieto financie pomôžu ľuďom v núdzi, deťom, ktoré sa ocitli v ťažkých životných situáciách, ale aj štvornohým miláčikom. Dobro.trh však nie je len o číslach, ale najmä o ľuďoch a organizáciách, ktorých počet z roka na rok stúpa. Účastníci Dobro.trh 2024:

Včielkovo, Združenie STORM, Dobrovoľná civilná ochrana NR/NZ, Združenie rodičov pri ZŠ Branč, Budúcnosť n.o., Centrum pre rodinu Nitra, Malý krok o.z., Podaj mi ruku Nitra, OZ Zatúlané psíky Šaľa, Centrum Slniečko n.o., MAMILA, Z.E.M., Komunita Sant’Egidio, OZ Ateliér Médea.

Pestrý program od 10.00 do 17.00 hod.

Tí najmenší sa vybláznili v detskom kútiku Centra pre rodinu, užili si tvorenie a prácu s hlinou s ateliérom Médea či edukačné aktivity s Kikou Belicovou. Bola tu aj dráha pre zdravé nožičky s Vnímavými koberčekmi a aktivity s Dobrovoľnou civilnou ochranou NR/NZ. Najmladší sa smiali aj s divadielkom Maťo či zatancovali si s Notovým Dannym. Príjemným spestrením bola účasť desiatich žiakov ZŠ Krčméryho, ktorí si pripravili spevácke vystúpenie, maľovanie na tvár pre deti a boli skvelými dobrovoľníkmi počas celého podujatia. Súčasťou bola aj oslava 10. výročia OZ Podaj mi ruku, ktoré je každoročným účastníkom podujatia, sídli priamo na tržnici a je hlavným charitatívnym kontaktným miestom pri výdaji pomoci pre sociálne slabších.

Dobro.trh je proste super akcia - ako hovoria moje deti: "najlepšia akcia roka":-) Páčila sa mi celková organizácia akcie - prehľadné plánovanie, informovanie, ráno všetky stánky nachystané, prístupnosť k organizátorkám, aktívne riešenie situácií, ktoré vznikajú, super informovanosť o akcii, milí ľudia, premyslený sprievodný program a hlavne vzájomné stretnutie ľudí, organizácií - pekne využitý čas," prišla dievčatám spätná väzba od jednej zo zapojených organizácií. Ďakujeme, že ste v tom s nami," dodávajú organizátorky Dada, Zuzana a Hana.

Získajte grant ako Dobro.trh

Projekt Dobro.trh získal 1. miesto v hlasovaní členov Klubu darcov 2023. Chcete aj vy získať grant a zabodovať u darcov so svojím originálnym nápadom? Prihláste sa do novej výzvy s uzávierkou do 16.8. 2024. Viac informácií nájdete tu - Klub darcov 2024

 

tagy: Klub darcov

top