Skip to main content

Grantová výzva TU SME DOMA


Spúšťame novú grantovú výzvu pre mesto Hurbanovo s grantami do 10 000 €.

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s firmou Heineken Slovensko, a.s. a Mestom Hurbanovo vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant v komunitnom grantovom programe TU SME DOMA 2024-2025 s podtitulom "Hurbanovo – zodpovedne k ľuďom a planéte".

Cieľom dvojročného grantového programu je motivovať občanov mesta Hurbanovo, aby aktívne participovali pri ochrane a tvorbe životného prostredia a tým zlepšovali kvalitu života v meste, ako aj podporiť sociálnu súdržnosť a integráciu občanov v Hurbanove.

„Záleží nám na ľuďoch a planéte a chceme, aby mali ľudia radosť zo života. Toto je jedna z hodnôt, ktorými v Heinekene Slovensko žijeme, a to sa odzrkadľuje aj v našom grantovom programe. Sme hrdí na to, že tento projekt aktivizuje ľudí z okolia nášho pivovaru, aby sme spoločne dokázali zlepšiť prostredie, v ktorom žijeme a spoluvytvárali inkluzívnu, spravodlivú a rovnú spoločnosť. Veríme, že naše podnikanie môže prosperovať iba vtedy, keď prosperujú komunity okolo nás a projekt Tu sme dome, k tomu pomáha,“ hovorí Helena Windisch, Corporate Affairs Manager, Heineken Slovensko, a. s.

Úspešní predkladatelia môžu získať granty od 5 000 € do max. 10 000 € na 1 projekt v oblastiach zvyšovania a ochrana biodiverzity, znižovania emisií oxidu uhličitého a prispôsobenia sa klimatickej zmene, znižovania spotreby vody a ochrany vodných zdrojov, minimalizácie tvorby odpadu a zefektívnenia separovaného zberu komunálneho odpadu. Projekty sa môžu týkať aj zvyšovania environmentálneho povedomia obyvateľov mesta či zvýšenia sociálnej súdržnosti a integrácie zraniteľných skupín (napr.  marginalizovanej Rómskej komunity, detí a dospelých so zdravotným a sociálnym znevýhodnením, seniorov, jednorodičovských rodín...) 

O podporu sa môžu uchádzať všetky neziskové organizácie so sídlom v mieste geograficky vymedzenom vo výzve, ale aj neformálne skupiny občanov mesta Hurbanovo do 29. 4. 2024.

ČASOVÝ HARMONOGRAM GRANTOVÉHO PROGRAMU

  • Zverejnenie grantovej výzvy: 1. 3. 2024
  • Informačný deň: 14. 03. 2024 o 16:00 v Kultúrnom dome, Námestie Konkolyho Thege č. 1, Hurbanovo
  • Uzávierka konzultácií žiadostí o grant: 26. 4. 2024 do 12:00
  • Uzávierka grantového programu: 29. 4. 2024 do polnoci
  • Zverejnenie výsledkov: najneskôr do 24. 5. 2024
  • Realizácia projektov:  od 1. 6. 2024 do 30. 09. 2025
  • Vyúčtovanie projektov: priebežná správa do 30. 11. 2024, záverečná správa do 30. 10.2025

Všetky potrebné informácie, grantovú výzvu a odkaz na grantovú žiadosť nájdete na https://nkn.sk/nase-programy/tu-sme-doma

Konzultácie a bližšie informácie o grantovom programe poskytuje: Mgr. Eva Vargová, Programová manažérka, Nitrianska komunitná nadácia, Mob.: +421 908 798 575; E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

tagy: Tu sme doma

top