Letné kino splnilo svoj účel

V rámci grantového programu Mením Moje Mesto 2020 bol podporený aj projekt „Letné kino“, ktorého cieľom bolo spojiť, čo najväčší počet ľudí, aby sa pravidelne stretávali na sídliskách a mestských častiach, prostredníctvom letného kina pod šírim nebom. 

Či bol cieľ projektu splnený a ako to všetko prebiehalo, sme sa spýtali jedného z realizátorov projektu pána Ladislava Turbu.

Ako vznikla myšlienka na váš projekt?

Myšlienka nášho projektu vznikla pred tromi rokmi, keď sme premietali v častiach Nitry (Chrenová, Diely, Klokočina) pod holým nebom. Podujatia navštevovalo každým rokom viac ľudí. Vzhľadom k tomu, že na Dieloch by nepokračovalo premietanie, rozhodli sme sa, ako neformálna skupina, pokračovať v tomto projekte, nakoľko bol veľmi úspešný a aj ľudia sa dopytovali, či sa bude pokračovať aj v budúcnosti.

Ako prebiehala realizácia podujatí/ kto sa zapojil?

Realizácia podujatí prebiehala dvoma spôsobmi: prvý spôsob bol v spolupráci s mestom Nitra a daným VMČ, kde počas dňa prebiehala akcia, ktorá začala  programom pre deti, pokračovala programom pre dospelých a večer bola ukončená premietaním pod holým nebom. Tento spôsob realizácie mal veľmi pozitívnu odozvu, či už detí alebo dospelých. Druhý spôsob bol samotné premietanie, taktiež boli pozitívne ohlasy ľudí. Ak to môžem porovnať na základe reakcií samotných zúčastnených, akcie v spolupráci s mestom Nitra a premietaním našej skupiny vidím ako veľký prínos pre samotných obyvateľov. Na realizácii sa podieľala naša neformálna skupina. Počas prípravy pred daným premietaním sme boli milo prekvapení, keď pri čistení daného priestoru od odpadkov sa zapojili aj samotní ľudia a ich deti.

Ako ste spokojní s priebehom/výsledkom? Aké sú odozvy občanov?

S výsledkom sme nadmieru spokojní. Deti v Párovských Hájoch boli nadšené, nakoľko sa v ich danej časti nikdy nepremietalo a pýtali sa, či ešte v budúcnosti budeme premietať v ich mestskej časti.

Plánujete realizovať podobné projekty aj v budúcnosti?

V budúcnosti by sme chceli v tomto projekte pokračovať tradične na Dieloch. Prvýkrát sme premietali v Párovských Hájoch, kde prišlo veľa detí, takže premietanie by sme chceli rozšíriť v ďalších dvoch mestských častiach pod holým nebom. Tento rok sme mali veľmi dobrú spoluprácu s mestom Nitra, daným VMČ, kde na spoločnom podujatí sa zúčastnilo veľa ľudí, od ktorých sme mali pozitívne ohlasy. Na základe dobrých referencií po ukončení nášho projektu nás oslovili zamestnanci mesta Nitra, či by sme neboli ochotní premietať na podujatí s názvom Hurá do školy na Klokočine, čo je pre nás zadosťučinenie, že náš projekt má budúcnosť.

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677