Primátorský plat na pomoc v boji s koronou

Do výzvy Nitra versus korona, sa okrem organizácií a jednotlivcov, zapojil aj primátor mesta Nitra – Marek Hattas. 

Do výzvy Nitra versus korona, sa okrem organizácií a jednotlivcov, zapojil aj primátor mesta Nitra – Marek Hattas. ktorý až do odvolania, venuje svoj primátorský plat na pomoc v boji s pandémiou COVID-19. Sme za túto pomoc veľmi vďační, a tak sme pána primátora trochu vyspovedali.

Aký význam vidíte v kampani Nitrianskej komunitnej nadácie – Nitra versus korona?

Takáto kampaň Nitrianskej komunitnej nadácie má nezastupiteľné miesto v boji s koronavírusom v našom meste a je podľa môjho názoru veľmi potrebná a prínosná. V súčasnej krízovej situácii je mimoriadne dôležité, aby sme boli pripravení pomôcť tým najohrozenejším skupinám obyvateľstva, preto je dobré mať k dispozícii finančné prostriedky, ktoré Nitrianska komunitná nadácia cielene použije tam, kde je to potrebné. Zbierka nie je iba o peniazoch, ale aj o nefinančnej pomoci, napríklad o ochranných prostriedkoch. Táto pomoc od NKN poputuje do nemocníc, seniorských centier, azylových domov, dobrovoľníkom, charite ale aj mimovládnym organizáciám, ktoré pracujú s ohrozenými skupinami. Som preto veľmi vďačný Nitrianskej komunitnej nadácii za to, že sa na takéto niečo podujala.

Prečo ste sa rozhodli venovať svoj primátorský plat práve na túto iniciatívu?

Kde inde by som ako primátor Nitry mal dať tie peniaze, ak nie na zbierku, ktorá je v našom meste. Potrebujeme všetky dostupné prostriedky, aby sme zmierňovali dopady pandémie koronavírusu v Nitre. To bol dôvod, pre ktorý som sa rozhodol venovať až do odvolania svoj primátorsky plat spomínanej iniciatíve. Zároveň vyzývam aj ostatných, aby prispeli, ak im to situácia umožňuje. Nemusí to byť iba formou peňazí, každý z nás môže pomôcť rôznymi spôsobmi. Stále hovorím a stále si to aj myslím, že len spoločnými silami situáciu zvládneme.​

My v nadácii ďakujeme a veríme, že darcov bude len pribúdať. Pre nás, našu komunitu, naše mesto.

Viac o výzve sa dozviete TU

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677