Deň Zeme v Hideparku

Deň Zeme sa dá osláviť aj prácou a to veľmi užitočnou a zároveň zábavnou...

 

V sobotu 27.4.2019 na Hideparku v Nitre panovala pracovná atmosféra. Deň Zeme sa tu oslavoval prácou. Dobrovoľníci z OZ CUKETA usporiadali pre verejnosť workshop, ako si vytvoriť vyvýšené záhony na pestovanie byliniek a zeleniny aj v stiesnených podmienkach, na kúsku Zeme, hoc aj na balkóne v paneláku. Vedeli ste, že na pestovanie sa dajú využiť aj staré gumáky? Tu nám to ukázali. Mohli ste si tiež pýtať rady, aká bylinka je na čo dobrá, ako pestovať ekologicky. Sama som sa dozvedela, že žihľava a púpava majú využitie aj v kuchyni. Mala som možnosť ochutnať výbornú žihľavovú a cícerovú nátierku, kváskové koláče, zdravé limonády.

O tom, že momentálne je v Komunitnej záhrade na Hideparku veľký záujem o pestovanie vlastnej bioprodukcie svedčí i fakt, že vlastné minipolíčka tam má až 106 nájomcov, prevažne mladí ľudia a rodiny z panelákov, ktorí takto spoja príjemné s užitočným.

Okrem toho sa pracovalo aj na úprave terénu pre novú drevenú bicyklovú dráhu. OZ Hidepumpa, ktoré tu prevádzkuje cyklodielňu a má stavbu dráhy pod palcom, verí, že za pomoci dobrovoľníkov stihnú dráhu dokončiť a slávnostne otvoriť v júni. Už teraz sa tešia na malých i veľkých cyklistov:-).

Projekty OZ CUKETA a OZ Hidepumpa boli podporené v grantovom programe Inovatívne s Foxconnom.

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677