10 rokov s Heinekenom v Hurbanove

V Hurbanove grantujeme už 10. rok. Čítajte viac...

 

Pred 10-timi rokmi sme odštartovali grantový program Tu sme doma pre mesto Hurbanovo. Zámerom donora programu, spol. Heineken Slovensko, bolo podporiť a investovať do komunity, kde má domovský závod a kde žijú jej zamestnanci. Program podporuje neformálne skupiny či organizácie v realizácii verejnoprospešných, zaujímavých aktivít v meste. Odtlačok programu v Hurbanove je nezanedbateľný – malými projektami, po viac rokov, mohli viaceré MŠ a ZŠ revitalizovať a dovybaviť školské dvory o hracie prvky, exteriérové učebne, nové výsadby. Vďaka šikovným obyvateľom vznikli na verejných priestranstvách miesta, kde sa môžu ľudia stretnúť, zašportovať si, v komunitnej peci upiecť rôzne dobroty, deti môžu šantiť na nových ihriskách . Asi najvýznamnejšia dominanta mesta – kostol sv. Ladislava má opravenú vyhliadkovú vežu a zvony, ktoré odbíjajú poludnie. Pri novopostavených bytoch na sídlisku Vinohrady sa obyvatelia zapojili do výsadby gaštanovej aleje, futbalisti majú vytvorené podmienky na kvalitné tréningy a zápasy. Dobrovoľný hasičský zbor si z grantu zabezpečil potrebné vybavenie a ešte mnoho, mnoho iného.

Pri poslednej návšteve mesta a projektov, ktoré boli podporené v r. 2018 sme mohli počuť od viacerých grantistov vetu: „Vďaka programu Tu sme doma a získaným grantom sa v našom meste urobilo veľa pre všetky vekové generácie. Veď v kaźdej časti mesta uvidíte tabuľku “podporené vďaka programu Tu sme doma“. Dúfame, že bude fungovať ešte dlho a aj prostredníctvom neho budeme zveľaďovať ďalej naše mesto“.

Viac informácií o podporených projektoch nájdete tu: https://www.nkn.sk/nase-programy/tu-sme-doma

 

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677