Skip to main content

Streetball - nový olympijský šport z ulice

Slnečná sobota plná úžasnej atmosféry, dravých športových zápasov, skvelej hudby, či workshopov pre deti s vecnými cenami...

Tak by sa dalo v skratke opísať športové podujatie s názvom Nitra Summer Jam 2021 realizované neformálnou skupinou – Petrom Zákopčanom, Branislavom Peťovským a Milošom Vaššom, ktoré bolo zároveň posledným realizovaným projektom - Streetball – nový olympijský šport z ulice – podporeným v rámci programu Mením Moje Mesto 2020.

Turnaj v basketbale troch proti trom sa konal vo vonkajšom športovom areály za halou SPU, kde okrem streetballistov zo Slovenska zavítali aj tímy z Česka, Chorvátska, Rakúska, Ukrajiny či Srbska. Turnaj v Nitre bol totiž aj súčasťou celoslovenskej SBA 3x3 tour 2021 pod záštitou Slovenskej basketbalovej asociácie, kde víťaz slovenskej tour získa miestenku na svetovú. Z tej je možnosť postupu na nasledujúce letné OH v Paríži.

NAOZAJ VYDARENÝ PROJEKT A SPOKOJNOSŤ NA VŠETKÝCH STRANÁCH

„Bol to najlepší turnaj celej tohtoročnej série, a to nielen kvalitou účastníkov. Organizátori vybrali naozaj útulné prostredie, celkový dojem z akcie je veľmi dobrý. A to napriek tomu, že môj tím mal smolu, vo štvrťfinále sme vypadli s českým Humpolcom len o jediný bod,“ pochválil akciu Nitran Maroš Nemček z tímu s krkolomným názvom NepřepepřeteNámVepře.

Víťazný tím si odniesol 500 eur a body do európskeho rebríčka. „Podujatie v Nitre bolo pre nás výbornou prípravou na blížiace sa turnaje série World tour. Vo skvelej atmosfére sme si tu mohli zmerať sily s mnohými súpermi z rôznych krajín. Organizátorom a všetkým podporovateľom tohto eventu patrí od nás veľké „ďakujem“ za to, že sme sa tu mohli stretnúť a zahrať si 3x3. Užili sme sme si tu perfektný deň,“ povedal pre MY - Nitrianske noviny Matthias Linortner z víťazného tímu 3x3 Team Graz.

Na svoje si prišli aj detskí návštevníci, pre ktorých boli pripravené športové workshopysúťaže s hodnotnými vecnými cenami. O hudbu a dynamickú atmosféru sa starali traja skvelí dídžeji a nechýbalo ani hudobné vystúpenie od rapera OSMU. Organizátori podvečer privítali na akcii aj primátora mesta Nitra Mareka Hattasa a prorektora SPU Ivana Takáča, ktorí povedali pár slov k podpore športu v Nitre.

„Tešíme sa z podpory tohto projektu zo strany mesta Nitra a ďakujeme aj Nitrianskej komunitnej nadácii za poskytnutie grantu. Ďakujeme aj SBA 3x3, nášmu basketbalovému klubu BKM SPU Nitra, univerzite SPU a všetkým spoluorganizátorom a ľuďom, ktorí sa na podujatí podieľali. Veríme, že o rok sa uvidíme na podobnej akcii znova," vyjadril sa za organizátorov Peter Zákopčan.

Z celého podujatia bol realizovaný livestream prenos cez mediálneho partnera šport.sk, takže bol naživo sledovaný nielen na celom Slovensku, ale aj v zahraničí.

My máme radosť, že sa turnaj podarilo úspešne zrealizovať a tešíme sa na ďalšie podobné projekty aj v budúcnosti smile  ŠPORTU ZDAR!

       

top