KÄRCHER – UPRACME SI SPOLU - výsledky

V rámci 1. ročníka grantového programu KÄRCHER – UPRACME SI SPOLU bolo podporených 5 verejnoprospešných projektov celkovou sumou 4 898,40 €.

Partnerom grantového programu je spoločnosť Kärcher Slovakia, s.r.o. a mesto Nitra.

Podporené projekty sú zamerané na vyčistenie a revitalizáciu existujúcich verejných priestranstiev, ktoré slúžia verejnosti (detské ihriská, športové ihriská, komunitné ihriská či okolie cyklotrasy...). Pridaná hodnota programu spočíva v nefinančnej pomoci firmy Kärcher Slovakia, s.r.o., ktorá zdarma pomôže vyčistiť identifikovaný verejný priestor prostredníctvom vysokotlakových čistiacich zariadení, ako aj zametacích strojov.

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou Kärcher Slovakia, s.r.o.  vyhlásila dňa 17.5.2021 výzvu na predkladanie žiadostí o grant v  grantovom programe KÄRCHER – UPRACME SI SPOLU

( https://nkn.sk/nase-programy/kaercher-upracme-si-spolu ). Do termínu uzávierky 17.6.2021 bolo prihlásených 8 zaujímavých projektov. Víťazné projekty vyberala hodnotiaca komisia zložená zo zástupcov spoločnosti Kärcher Slovakia, s.r.o., Správnej rady Nitrianskej komunitnej nadácie a tiež mesta Nitra na základe vopred určených hodnotiacich kritérií.

„Pilotný ročník „Kärcher – upracme si spolu“ sa z nášho pohľadu stretol s veľmi zaujímavou odozvou obyvateľov Nitry. Dostali sme viacero zaujímavých projektov, z ktorých je cítiť, že obyvateľom Nitry na svojom okolí záleží. Osobitne si vážime, že v hodnotiacom procese sme mohli zohľadniť aj potreby vedenia mesta, ktoré je partnerom celého projektu. Už teraz sa tešíme na čisté priestory, za ktorými budú stáť naše profesionálne čistiace postupy a technológie, rovnako ako ľudia z jednotlivých komunít. Spoločnosť Kärcher je celosvetový líder v oblasti čistiacich riešení. Naše technológie našli svoje využitie pri čistení významných pamiatok svetového kultúrneho dedičstva aj pri bežnej údržbe miest, ktoré majú ľudia radi a kde trávia voľný čas. Je dobré, že sa k týmto miestam do konca roka pridá aj pätica verejných priestorov v Nitre. Sme tiež veľmi radi, že sme v Nitrianskej komunitnej nadácii našli partnera, ktorý má dôveru obyvateľov mesta a prostredníctvom ktorého sa nám podarilo identifikovať naozaj zaujímavé projekty. Verím, že sa  naša spolupráca v Nitre stane tradíciou. Radi tiež ponúkneme podobnú spoluprácu ďalším slovenským mestám a krajom“, povedal Andrej Árendáš, konateľ spoločnosti KÄRCHER Slovakia.

Všetky víťazné projekty a ich popis nájdete v anotáciách tu https://nkn.sk/images/dokumenty/anotacie-podporenych-projektov/anotacie-karcher-2021.pdf

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677