Kärcher - upracme si spolu - výzva

V spolupráci so spoločnosťou Kärcher Slovakia, spol. s r.o. vyhlasujeme výzvu na predkladanie žiadostí o grant v novom grantovom programe KÄRCHER – UPRACME SI SPOLU.

Cieľom programu KÄRCHER – UPRACME SI SPOLU 2021 je podnietiť a podporiť vzájomnú spoluprácu aktívnych ľudí mesta Nitra v oblasti vyčistenia a revitalizácie existujúcich verejných priestranstiev, ktoré slúžia verejnosti (ihriská, vnútrobloky na sídliskách, komunitné záhrady a mini oddychové zóny...).

Maximálna výška podpory je 1 000 Eur na jeden projekt.

 Pridaná hodnota programu spočíva v nefinančnej pomoci firmy Kärcher Slovakia, s.r.o. ktorá zdarma pomôže vyčistiť identifikovaný verejný priestor prostredníctvom vysokotlakových čistiacich zariadení (napr. vyčistenie plôch, lavičiek, ihriska, fontán...), ako aj  zametacích strojov (napr. vyčistenie chodníkov a iných plôch od nánosov piesku, prachu…),“ hovorí Ľubica Lachká, správkyňa nadácie.

Podporované projekty sa týkajú vyčistenia a revitalizácie verejných priestranstiev, ako sú napríklad:

  • Ihriská

Môže ísť o projekty zamerané na obnovu ihrísk,  ktoré sa nachádzajú v školských priestoroch, komunitných centrách, ale aj o ihriská umiestnené vo verejných priestoroch, ktoré sú  dostupné širokej verejnosti. Grant môže byť využitý napríklad na nákup náterov, realizáciu drobných opráv a doplnenie existujúcich hracích prvkov, dosadenie zelene, doplnenie mobiliáru (smetné koše, lavičky...)

  • Vnútrobloky na sídliskách

Môže ísť o  projekty zamerané na vyčistenie a obnovu vnútroblokových priestranstiev na sídliskách, ktoré slúžia na stretnutia susedov, mamičiek na materskej... .
Grant možno využiť na výsadbu stromov a kvetov do týchto priestorov, údržbu formou natretia  lavičiek, nákup  drobných hracích prvkov, doplnenie mobiliáru (smetné koše, lavičky...).

  • Komunitné záhrady a mini oddychové zóny
    Môže ísť o projekty zamerané na vyčistenie a revitalizáciu nevyužitých priestorov na sídliskách  alebo  priestorov  pred/za  obytnými  činžiakmi, ktoré by boli vhodné na založenie  komunitnej  záhrady alebo  mini oddychovej zóny. Grant môže byť použitý na prípravu priestoru  (odstránenie starých porastov, odvoz smetí, terénne úpravy...) vytvorenie  vyvýšených  záhonov,  dosadenie  zelene (stromy, kríky, kvety...), nákup semiačok a sadeníc, doplnenie mobiliáru (smetné koše, lavičky, ...).

„Pri návrhu a realizácii projektov uvítame ekologický prístup – napr. využitie odpadových materiálov (starých pneumatík, paliet, starého nepotrebného nábytku...) na originálne dotvorenie a revitalizáciu vyššie uvedených priestorov“ , uviedla Eva Vargová, programová manažérka nadácie.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
VYHLÁSENIE GRANTOVEJ VÝZVY:  17.05.2021
Termín uzávierky PREDKLADANIA PROJEKTOV:   17. 06. 2021
REALIZÁCIA PROJEKTOV:  1.7. 2021 – 30.10.2021
ODÚČTOVANIE PROJEKTOV:  do 15. 11.2021

Všetky potrebné informácie k predkladaniu projektov sú dostupné v grantovej výzve tu https://nkn.sk/images/dokumenty/grantove-vyzvy/grantova-vyzva-karcher-2021.pdf

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677