Skip to main content

Dobudovanie a rozvoj hokejbalového areálu

Jedným z projektov, podporených v grantovom programe Mením Moje Mesto 2020 je aj projekt s názvom Dobudovanie a rozvoj hokejbalového areálu.

Projekt zastrešuje Nitrianska Hokejbalová Organizácia, ktorá disponuje členskou základňou so 450 členmi. Organizujú 3 mestské hokejbalové ligy v Nitre a v najvyššej hokejbalovej súťaži majú 3 mládežnícke tímy a 1 seniorský tím. Súčasný hokejbalový areál je takisto otvorený a voľne prístupný pre širokú verejnosť, ktorá ihriská aktívne využíva.

Ako sa samotný projekt podaril, nám porozprával Juraj Halmo – spolurealizátor projektu.  

 O čom bol váš projekt? Čo všetko sa vám podarilo zrealizovať zo získaného grantu?

Cieľom nášho projektu bolo dobudovať samotný hokejbalový areál, počnúc od vybavenia sociálnych zariadení, skladových priestorov na tréningové pomôcky, kabíny, zastrešenie tribún pre divákov až po úpravu okolia areálu. Podarilo sa nám sčasti dobudovať sociálne zariadenia, vybudovať skladové priestory na tréningové pomôcky, kabíny a keďže aj nás ovplyvnila koronokríza (asi ako každého), tak sme nestihli dokončiť zastrešenie tribún, ktoré sa, pevne verím, podarí dokončiť na jar budúceho roka.

Ako prebiehala realizácia?

Realizácia prebiehala postupne, keďže si nemôžeme dovoliť zrealizovať dobudovanie areálu naraz, vzhľadom na to, že sme limitovaný financiami, tak sme práce realizovali za pomoci hráčov z jednotlivých mestských líg a hráčov Nitrianskych Rytierov v ich voľnom čase a počas víkendov.

Aké sú odozvy okolia? Ako ste spokojní s výsledkom?

Odozvy okolia sú výborné, keďže sa dajú bez problémov využívať sociálne zariadenia a priestory pod tribúnami slúžia ako sklady na tréningové pomôcky, bránky atď. a sú ľahko dostupné pre kluby, ale aj širokú verejnosť.

S výsledkom sme spokojní, prijali by sme viac takýchto projektov.

Plánujete realizovať niečo podobné aj do budúcnosti?

Určite plánujeme, keďže financií je málo a práce okolo dobudovania areálu a okolia veľa. 

 

Tak, my držíme palce a športu zdar :) 

 

 

top