Rozhýbeme všetky deti

Rozhýbeme všetky deti je názov projektu, ktorý bol podporený v grantovom programe Mením Moje Mesto 2020. Napriek nepriaznivej tohtoročnej situácii sa projekt podarilo zrealizovať, z čoho sa veľmi tešíme.

Ako to prebiehalo, sme sa spýtali realizátorov projektu zo Zápasníckeho klubu CORGOŇ Nitra.

O čom bol váš projekt, ako vznikol?

Myšlienka nášho projektu bola odprezentovať a priblížiť zápasenie priamo pred rodičmi a ich deťmi, a takýmto spôsobom zatraktívniť tento šport s cieľom motivovať deti už od útleho detstva k získaniu základných športových návykov. 

Ako prebiehala realizácia projektu?

Nakoľko realizácia projektu sa organizovala v priebehu letných mesiacov, kedy boli opatrenia uvoľnené, tak sme nemali problémy s realizáciou, avšak situácia sa stále mení a neustále sprísňovanie prijatých opatrení momentálne paralyzovalo všetky športové kluby, ktoré musia byť momentálne zatvorené, najčerstvejšia správa nám dovoľuje viesť tréning v maximálnom počte 6 osôb. Projekt bol zameraný na podporu pohybu a zabezpečenie čo najväčšej účasti detí na olympijskom športe zápasenie. Po prezentácií v Hidepark Nitra a Remitáž Jelenec, sme náš klub, prácu s deťmi a zápasnícky šport predstavili v obci Žirany a veríme, že sme zaujali ďalších mladých nádejných športovcov.

Prečo by sa, podľa vás, mali deti/ľudia venovať športu aj v tejto ťažkej dobe?

K športu je dôležité viesť deti už od útleho veku. Nielen pre jeho vplyv na ich zdravie, keďže pomáha budovať imunitu, ale ma i priaznivý vplyv na ich duševný vývoj a rovnako napomáha i k budovaniu sociálno-spoločenských vzťahov v kolektíve. Je potrebné, aby i za týchto okolností ľudia neprestávali dbať na svoje fyzické a duševné zdravie a venovali sa športovým aktivitám v akejkoľvek forme. I keď sú momentálne možnosti značne obmedzené, ale aj tak odporúčame a zdôrazňujeme potrebu individuálne cvičiť či už v domácnostiach, alebo aj vonku za dodržiavania schválených bezpečnostných opatrení.  

   

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677