Chrenová žije!

Aj vďaka programu Mením Moje Mesto 2019 to na Chrenovej žije...

 

Dobrá vec sa podarila. OZ Tormošani vo svojom projekte, ktorý bol podporený v grantovom programe Mením Moje Mesto, urobili v piatok večer radosť nielen deťom, ale aj dospelým.

Hoci počasie bolo cez deň kadejaké, umúdrilo sa, a tak sa pred Žalárom mohla uskutočniť opekačka a neskôr aj premietanie animáku. Chrenovské letné kino je súčasťou projektu Chrenová žije, ktorý si dal odvážne, ale celkom logické ciele. „Vlani sme robili podobné akcie a zistili sme, že majú úspech. Tak sme v tom chceli pokračovať a okrem premietania pridať aj iné. Ľudia, ktorí tento rok prišli, sa potešili. Tým pádom vidíme, že to má zmysel. Často na takýchto sídliskách vládne anonymita, toto je jeden zo spôsobov, ako sa môžu susedia spoznať a postupne sa aj oni môžu aktivizovať a stať sa organizátormi podobných akcií,“ povedal Andrej Sitkey, jeden z členov OZ Tormošani, ktoré projekt Chrenová žije zastrešuje. On aj jeho kolegovia sú Chrenovčania,a tak nie je vôbec čudné, že im na tomto nitrianskom sídlisku záleží. „Chceme, aby sa tu diali takéto drobné akcie pre komunitu. Prvým z tohtoročného projektu bola Chrenovská olympiáda, druhým podujatím bolo Bezpečne na prázdniny, tretím premietanie pri príležitosti odovzdávania vysvedčení a konca školského roka. Prezradím, že chystáme napríklad aj veselicu pre seniorov,“ dodal Sitkey, ktorý ocenil, že v piatok sa spoluorganizátorom akcie stal aj Žalár Pub, ktorý poskytol nielen priestor, ale aj špekáčky na opekanie. Z tejto činnosti mali radosť nielen deti. „Otvorený oheň nie je na sídlisku bežná vec. Už ani neviem, kedy som naposledy opekala špekáčky. Dúfam, že to ešte budem vedieť“, smiala sa dôchodkyňa Anna. „Na dnes večer sme nemali žiadne plány, no z balkóna sme videli, že sa tu niečo deje, tak sme sa prišli pozrieť a sme nadšení. Naši synovia sa už nevedia dočkať rozprávky“ , dodala mamička Petra.

Mením Moje Mesto je grantový program mesta Nitra, ktorý administruje Nitrianska komunitná nadácia.

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677