Nitránsky Street Food Fest opäť nesklamal

Výborné jedlo, kvalitná hudba a skvelá zábava...aj o tom bol druhý ročník Nitránskeho street food festu.

 

Trojdňové podujatie plné skvelého jedla a zábavy na Svätoplukovom námestí bolo podporené mestom Nitra a Nitrianskou komunitnou nadáciou v rámci grantového programu Mením moje mesto 2019.

Nitránsky Street Food Fest aj vďaka podpore obyvateľov Nitry píše už svoj 2. ročník. „Zvyšujeme úroveň festivalu. Či už z pohľadu sedenia, atmosféry, účinkujúcich, aparatúry, komfortu návštevníkov, predajcov, aby sme dokázali ľuďom, že vieme zabaviť mladú a strednú generáciu,“ povedal počas otváracieho dňa organizátor Pavol Obertáš z OZ Nitrafiesta. Ten si dal opäť nesmierne záležať na výbere jedla, ktorý návštevníci Nitránskeho Street Food Festu môžu ochutnať. „Ja mám rád street food. Celkovo dobré jedlo je moja srdcovka, preto som sa rozhodol doniesť do Nitry aj kvalitný street food a spoločne s DJ EKG a DJ Jay Jay spojiť kvalitnú hudbu a kvalitné jedlo do tejto akcie,“ dodal Obertáš. Záujemcov spomedzi predajcov bolo tento rok viac ako vlani, keďže Nitránsky Street Food Fest bol hodnotený ako jedno z najlepších podujatí tohto typu na Slovensku. „Tým pádom je dopyt predajcov po Nitre a po apetíte jeho obyvateľoch. Snažíme sa vybrať hlavne kvalitných a rôznorodých predajcov. Som rád, že sa tu prezentuje aj medzinárodná kuchyňa, peruánska, mexická, americká, ale aj slovenská, aby Nitra ochutnala niečo, čo celý rok nemá možnosť ochutnať,“ doplnil Pavol Obertáš. Ponuka jedál bola skutočne rôznorodá, na svoje si prišli aj milovníci sladkého či bezmäsitého jedla. „Prekvapila ma slušná ponuka vegetariánskeho jedla. Niekedy mám problém na takýchto akciách vybrať si, no sem sa musím vrátiť aj najbližšie dni, aby som ochutnala všetko, čo ma zaujalo,“ povedala nám Veronika na Svätoplukovom námestí. Jej kamarátku Sašu zase zaujala iná vec: „Oceňujem, že sú tu stánky, v ktorých pohodlne zaplatíte kartou.“ Nitránsky Street Food Fest trval do nedele a navštívilo ho naozaj veľké množstvo ľudí. Dobré jedlo a hudbu DJ-a Paya si nenechali ujsť ani basketbalové reprezentantky Slovenska, ktoré pod Zoborom ladia formu na Svetovú letnú univerziádu.

Program Nitránskeho Street Food Festu bol nasledovný:

21.6.2019 DJ Payo a DJ Roman Mrázik spolu s DJ M-2 (oldies music) - od 16,00 hod. do 23,00 hod.22.6.2019 DJ Bizzare (house music) - od 16,00 hod. do 19,00 hod.

 

DJ Robert Burian (house music) - od 19,00 hod. do 20,00 hod.

DJ Jay Jay (house music) - od 20,00 hod. do 22,00 hod.

DJ EKG (house music) - od 22,00 hod. do 24,00 hod.

23.6.2019 Notový Danny a kúzelník Tristan - hudobno zábavné vystúpenie pre deti - od 15,00 hod. do 18,00 hod.

Na svoje si teda prišli malí i veľkí, milovníci dobrého jedla aj kvalitnej hudby. A my sa už teraz tešíme na ďalší ročník.

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677