Chrenová žije 2020!

  Chrenová žije 2020!

  stručná anotácia o projekte

  Jednou z typických čŕt života na sídlisku je anonymita, vytráca sa príjemná a priateľská atmosféra medzi obyvateľmi. Preto neformálna skupina Tormošani prišla s druhým ročníkom projektu Chrenová žije 2020! Veria, že domov, to nie sú len štyri steny bytu, ale aj dobré vzťahy so susedmi, príjemné okolie a priateľská atmosféra. Cieľom projektu bolo, tak ako v minulom roku, prostredníctvom kultúrnych, športových a spoločenských podujatí, podporiť komunitný život na sídlisku Chrenová. Projekt sa skladal z niekoľkých samostatných podujatí, ktoré boli realizované prevažne v letnom období, kedy aj protipandemické opatrenia boli voľnejšie, a tak si mohli návštevníci naplno užiť komunitnú atmosféru – rozlúčku so školou, Chrenovskú olympiádu, letné kiná, opekačky, Dožinkovú veselicu, či rozlúčku s letom.

  základné informácie

  lokalita projektu

  Nitra - Chrenová - na dopravnom ihrisku, školskom ihrisku a vo vnútroblokoch v rôznych častiach sídliska Chrenová

  predkladatelia projektu

  P. Ďuriš, A. Sitkey, R. Mikulášik

  neformálna skupina občanov

  hlavný partner projektu

  Mesto Nitra

  V roku 2020 Mesto Nitra po tretíkrát pristúpilo k realizácii participatívneho rozpočtu na základe grantového programu Mením Moje Mesto. Program bol vyhlásený mestom Nitra formou grantovej výzvy, ktorú administrovala Nitrianska komunitná nadácia. Výzva bola zameraná na podporu projektov v nasledovných oblastiach: verejné priestory, ochrana životného prostredia, podpora komunitného života v meste.

  projekty partnera Mesto Nitra

  Adresa

  NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
  Farská 5
  949 01 Nitra

  Kontakty

  hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  tel./fax: 037 741 43 45
  mob.: 0908 798 575

  © 2008 - 2021 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
  registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677