V Hurbanove pribudol nový turistický sprievodca a iné

Mesto Hurbanovo je opäť vynovené vďaka aktívnym ľuďom.

 

V piatkové, slnečné popoludnie sme sa zúčastnili odhalenia jedného z desiatich tlačených turistických sprievodcov o meste Hurbanovo. Tento turistický sprievodca sa nachádza na námestí Konkoly-Thege, obsahuje 3 jazykové mutácie (AJ, SJ, MJ) a predstavuje domácim návštevníkom históriu, súčasnosť mesta, jeho zaujímavosti a prírodné zákutia. Všetky informácie dopĺňajú krásne veľkorozmátové  fotografie. „Naším cieľom bolo zhotoviť sprievodcu, ktorý jednoduchou formou priblíži naše mesto návštevníkom na miestach, kde je najväčší pohyb ľudí. Pre mladšiu generáciu sme zhotovili sprievodcu v elektronickej podobe,“prelistovať“ si ho môžete na www.visit.hurbanovo.sk, povedal jeden z autorov projektu Štefan Pupák.

Tiež sme dostali pozvanie na návštevu “Rozprávkového domčeka“ v Novej Trstenej. Jedná sa o veľký altánok so sedením, vedľa je otvorený krb, kde sa dajú pripravovať rôzne dobroty. V domčeku sa deťom čítajú rozprávky, knižky sú umiestnené v truhlici.  Altánok slúži na stretávanie sa nielen detí, ale aj ich rodičov a starých rodičov z tejto mestskej časti. „Sme radi, že naše deti sa majú kde stretávať a hrať, doteraz sa stretávali na miestnom cintoríne“, povedala pani Renáta Pastoreková, autorka projektu.

Navštívili sme aj kultúrny dom v centre Hurbanova, kde pribudla busta významného astronóma a fyzika Miklósa Konkoly-Thege, ktorého činnosť bola úzko spätá práve  s týmto mestom.

Všetky spomenuté projekty boli realizované vďaka finančnej podpore z grantového programu "Tu sme doma" spol. Heineken Slovensko, a.s., ktorý administruje Nitrianska komunitná nadácia.

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677