aktuality Nitrianskej komunitnej nadácie

2% pre komunitu – pre ľudí – pre lepšiu Nitru

Viete, čo všetko sa dá spraviť z 2% z daní? My to vieme.

2% pre komunitu – pre ľudí – pre lepšiu Nitru

Opäť je tu čas, kedy máte možnosť darovať svoje 2% z daní. Možno si poviete, že je to zbytočné, nie je to predsa veľa...Čo už len zmôžu vaše 2%?...

Pravda je však taká, že v správnych rukách sa s nimi dá čarovať. Neveríte?

Nitrianska komunitná nadácia každoročne podporuje zmysluplné verejnoprospešné projekty rôznymi grantovými programami, a to aj vďaka spomínaným 2%.

Okrem iných sa nám v minulom roku podarilo podporiť napríklad projekt s názvom HideDepo.

Všimli ste si, že v Nitre začali pribúdať cyklisti? My áno. A všimli si to tiež šikovní ľudia, ktorí sa rozhodli podporiť cyklistiku v meste, vybudovaním prvej bezplatnej verejnej cyklodielne v komunitno-športovom priestore Hidepark Nitra. Stačil im k tomu dobrý nápad, jeden lodný kontajner, niekoľko dobrovoľníkov a samozrejme, projekt poslaný na správne miesto.

Cyklodielňa však nie je určená výhradne cyklistom. S radosťou ju využívajú kolobežkári, skateboardisti i ostatní s akýmkoľvek kolesovým, no nemotorovým pohonom. „Prínos je badateľný v dvoch rovinách. Na jednej strane učíme záujemcov základné veci, ktoré sa nemali kde naučiť (oprava defektu, správna údržba...). Na druhej strane im ponúkame priestor s náradím, ktoré je zadarmo, takže si kvôli jednej oprave nemusia kupovať  vlastné náradie“, hovoria autori projektu.

Hneď po otvorení sa stretli s veľkým záujmom, do tohto času pomohli s opravou viac ako 50 návštevníkom dielne. Ich aktivity sa cyklodielňou teda nekončia.


„V budúcom roku plánujeme niekoľkokrát do roka organizovať verejné workshopy na tému svojpomocná oprava bicykla. Taktiež bude k dispozícii počas roka profi mechanik, ktorý bude ochotne a bez nároku na honorár poskytovať cenné rady a asistenciu pri servisoch“, spomenuli realizátori.  Dôležitým cieľom však ostáva úprava okolia v ešte väčšej miere ako sa to podarilo v tomto projekte. Vytvoria tak ešte väčší priestor pre opravy a vzdelávanie.

Tak vidíte, aj s 2% sa dá čarovať. Darujete ich tento rok aj vy? Poďme spolu meniť Nitru na krajšie miesto pre život J

Viac o tom, ako darovať 2% našej nadácii nájdete tu...

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677