Inovatívne s Foxconnom - rozhovor s Petrom Krčom

Grantová výzva Inovatívne s Foxconnom 2021 je stále otvorená. Aktívni Nitrania môžu svoj projekt podať do 9. apríla 2021 a na jeho realizáciu môžu získať až 7 000 Eur.

Cieľom grantového programu Inovatívne s Foxconnom je podporiť zapojenie mladých ľudí do dobrovoľníckych inovatívnych projektov a ich aktivizovanie sa  pre miestnu komunitu. Program je zameraný na vytvorenie novej alebo inováciu existujúcej infraštruktúry v rámci verejných priestorov v meste Nitra, ktorá bude slúžiť širokej verejnosti. 

O grantovom programe sme sa rozprávali s hovorcom spoločnosti Foxconn Slovakia – Petrom Krčom.

Tohtoročný grantový program Inovatívne s Foxconnom 2021 nadväzuje na našu spoluprácu v roku 2018-2019. V čom vidíte výhody práve takejto formy spolupráce?

Vysoko hodnotíme profesionalitu a skúsenosti Nitrianskej komunitnej nadácie. Poskytla nám nielen administratívnu podporu, ale aj cenné rady pri koncipovaní programu a odporúčania pri vyhodnotení výsledkov. Veľkým plusom je detailná znalosť dobrovoľníckeho prostredia v regióne a v neposlednom rade úžasný ľudský prístup.

Oproti minulosti sa zmenili oblasti podpory...čo vašu firmu viedlo k takémuto rozhodnutiu?

V roku 2020 sme absolvovali rozsiahly proces Employer Brandingu vrátane prieskumu verejnej mienky, v ktorom sme zisťovali vnímanie našej spoločnosti verejnosťou. Vzhľadom na získané externé dáta a výsledky interných workshopov sme nastavili nové ciele, smerovanie a spôsoby internej aj externej komunikácie našej firmy. Novú komunikačnú stratégiu sme odštartovali v septembri 2020 a jej súčasťou je aj zmena oblasti podpory v rámci grantového programu. 

Dôležitým momentom grantovej výzvy je zapájanie mladých ľudí, podpora ich dobrovoľníctva a aktivizovanie sa pre komunitu. Zdá sa vám, že sa súčasní mladí ľudia dostatočne zaujímajú o miesto, kde žijú, stretávate sa bežne s pôsobením  mladých dobrovoľníkov vo vašom okolí?

Aktuálne je aj situácia v tejto oblasti deformovaná nedobrovoľnou izoláciou mladých ľudí, ktorí sa stretávajú skôr v online priestore. Napriek tomu vidíme, že veľmi citlivo vnímajú najmä oblasť životného prostredia, ale aj spoločenské zmeny spôsobené koronakrízou a jej ekonomické dopady na celé rodiny. Zdá sa mi, že vzhľadom na špecifiká tejto doby mladí ľudia, rovnako ako ich rodičia, citlivejšie vnímajú celospoločenské problémy ako situáciu v komunite.

Máte nejaké špecifické očakávania od grantového programu alebo sa necháte prekvapiť, čo prinesie kreatívna mládež smile?

Sami sme zvedaví, čo aktuálny ročník prinesie. Už v tom predchádzajúcom sme boli veľmi milo potešení kreativitou, šikovnosťou a širokým záberom ideí. Máme určitú predstavu, ale realita ju nakoniec určite prekoná smile

Chceli by ste nádejným budúcim grantistom programu „Inovatívne s Foxconnom“ niečo odkázať?

Myslím, že sami vedia najlepšie, čo a ako. Možno len to, aby čo najlepšie využili možnosti, ktoré im ponúka toto obdobie transformácie spoločnosti.  

 

Viac o grantovom programe, grantovú výzvu a grantovú žiadosť nájdete tu https://nkn.sk/nase-programy/inovativne-s-foxconnom 

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677