Športujeme v každom veku

Vďaka programu Tu sme doma, ktorého partnerom je spoločnosť Heineken Slovensko, a.s., sa obyvatelia mestskej časti Nová Trstená a Hurbanova môžu tešiť z nového multifunkčného ihriska, určeného pre všetky vekové kategórie.

Cieľom projektu s názvom „Športujeme v každom veku“, ktorý podala neformálna skupina v zložení  Ing. Monika Juhászová, Ľuboš Hromada a Marta Nemčeková, bolo dosiahnuť viac možností športového vyžitia pre obyvateľov rôznych vekových kategórii. Staršie deti a dospelí nemali v blízkosti žiadne športovisko.

„V tejto počítačovej a virtuálnej dobe chceme všetci, deti, rodičia a starí rodičia - bez rozdielu veku, spoločne tráviť čas športovými aktivitami v exteriéri. My-športoví nadšenci v mestskej časti Nová Trstená, túžime mať možnosti športového vyžitia v blízkosti nášho domova“, vysvetlila nám pani Monika Juhászová, členka neformálnej skupiny, ktorá projekt realizovala.

Detské ihrisko tak rozšírili o chodníkové hry, veľký exteriérový šach, stolnotenisový stôl do exteriéru a futbalové bránky.
Do projektu sa zapojilo vyše 42 obyvateľov mestskej časti Nová Trstená, príbuzných, priateľov a známych. Pomoc poskytlo aj Mesto Hurbanovo a štyria miestni podnikatelia pri úpravách terénu a preprave materiálu.

Otvorenia a odovzdania projektu do užívania sa zúčastnil primátor mesta Hurbanovo,  Mgr. Peter Závodský a zástupkyňa primátora RNDr. Mária Hamranová, za projektový tím -neformálnu skupinu, ktorá podávala projekt „Športujeme v každom veku“ prišli Marta Nemčeková, Ľuboš Hromada, Ing. Monika Juhászová a ďalší členovia, ktorí ich po celú dobu podporovali a pomáhali.

 Otvorenie ihriska bolo spojené  s tamojšími hodovými slávnosťami, a tak bolo postarané o krásny program, chutné koláče, ovocie, občerstvenie  a nádherné počasie.

„Deti potešili spomínané futbalové bránky a zatrávnené ihrisko, na ktorom sa už môžu do sýta vyšantiť a zahrať si svoju obľúbenú hru, pre nadšencov stolného tenisu bol pripravený vonkajší ping-pongový stôl a pre najmenších sme nakreslili skákalky, namaľovali ich deti priamo na chodník. Tieto aktivity boli už v deň odovzdávania projektu využité naplno“, spomína s radosťou v hlase pani Juhászová.

Rodičia však môžu viesť svoje deti aj k náročnejšej hre – ŠACH, pretože šachovnica je zapracovaná priamo v chodníkovej dlažbe a k nej prináležia aj  veľké drevené šachové figúrky.

Realizátori sa tešia na pravidelné využívanie ich nového multifunkčného ihriska všetkými športu-chtivými nadšencami a prezradili, že podobné aktivity plánujú aj do budúcnosti :)

A my v nadácii sa tešíme z ďalšieho krásneho zrealizovaného projektu :)

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2021 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677