Nitra versus korona - spájame sa a pomáhame

Od vyhlásenia výzvy Nitra vs. korona ponuky na pomoc a podporu pribúdajú a s nimi i darcovia.

Vzájomná pomoc v komunite je  jednou z najúčinnejších ciest, ako pandémiu v našom meste zastaviť. Preto sa Nitrianska komunitná nadácia rozhodla  iniciovať  kampaň zameranú na boj s pandémiou COVID-19 s názvom Nitra versus korona (viac o výzve nájdete TU)

Pomôcť môže každý – organizácie aj  jednotlivci. Vítaná je tak finančná pomoc, ako aj tá nefinančná. Do finančnej zbierky sa doposiaľ zapojilo 11 darcov a podarilo sa  vyzbierať 1 265 Eur (menný zoznam darcov nájdete v spodnej časti podstránky Nitra vs. korona). Pomoc našej kampani, v podobe darovania svojho primátorského platu, ponúkol aj primátor mesta Nitra – Marek Hattas. Rozhovor s ním nájdete TU

Taktiež na našu výzvu na nefinančnú pomoc reagovali viacerí jednotlivci a organizácie pôsobiace v  meste Nitra.  Jednotlivci ponúkajú rozvoz vlastným autom, či zapožičanie vozidla na účely rozvozu, manuálnu pomoc a rôznorodé dobrovoľnícke aktivity...Rozrástol sa aj počet organizácií, ktoré ponúkajú zadarmo svoje služby komunite v čase pandémie. Do kampane sa zapojili napr. občianske združenie „KlauDIA“, či nezisková organizácia „Pod krídlami Dominiky“. K dispozícii je aj platforma koučov s názvom „Lemon coaching“.  O aktivitách organizácií, ktorých nezištnú pomoc môžete využiť aj vy, sa dozviete viac TU

Sme radi, že ľudia začínajú chápať význam našej iniciatívy a fakt, že vyhrať nad pandémiou sa naozaj dá len vtedy, keď spojíme sily a pomôžeme si navzájom. Preto budeme pokračovať a naďalej spájať tých, čo chcú a vedia pomôcť, s tými, ktorí túto pomoc potrebujú.

Ďakujeme všetkým doteraz zapojeným darcom, organizáciám a dobrovoľníkom.

Zapojte sa aj vy. Spojme sa a pomôžme. Pre nás, našu komunitu, naše mesto.

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677