Nitra verzus korona. Spojme sa a pomôžme!

Nitra vs. korona. Spojme sa a pomôžme. Pre nás, našu komunitu, naše mesto.

Nitrianska komunitná nadácia cíti zodpovednosť za dianie v komunite, a preto sa v tomto ťažkom období, plnom rizika a neistoty, obracia na  svojich  partnerov,  darcov a celú komunitu s prosbou, aby pomohli  v boji s pandémiou COVID-19 v Nitre. Veľmi oceníme, ak sa napriek vážnej situácii, ktorú dnes všetci prežívame, dokážeme zomknúť a pomôžeme najohrozenejším skupinám občanov nášho mesta.

Ako môžeme pomôcť?

Finančným príspevkom prostredníctvom portálu darujme.sk alebo zaslaním daru na účet Nitrianskej komunitnej nadácie SK9311110000006619645002 - v tomto prípade prosíme do odkazu pre prijímateľa uviesť meno a kontakt)

CHCEM DAROVAŤ 

Aby bola naša pomoc účinná, musí byť čo najrýchlejšia. Všetky vyzbierané financie budú následne prerozdeľované do organizácií (nitrianske nemocnice, seniorské centrá, azylové domy, zariadenia diecéznej charity, dobrovoľnícke centrum, MVO pracujúce s rizikovými skupinami...), ktoré pracujú  s ohrozenými skupinami občanov. Tieto naliehavo potrebujú zakúpiť germicídne žiariče na dezinfekciu priestorov, ochranné pomôcky (rúška,  rukavice, ochranné návleky na odev a obuv....), dezinfekčné prostriedky, bezkontaktné teplomery, ale aj trvanlivé potraviny a lieky.... O vyzbieraných finančných prostriedkoch a ich použití vás budeme priebežne podrobne informovať prostredníctvom www.nkn.sk, nášho FB  a špeciálneho elektronického Newsletteru.

Nefinančná pomoc je taktiež vítaná. V prípade, že by ste chceli prispieť formou darovania tovaru alebo služieb, môžete tak urobiť na základe vyplnenia kontaktného FORMULÁRA POMOCI, ktorý je pripravený pod týmto textom. Zabezpečíme, aby sa vaša ponuka dostala k tým, ktorí ju najviac potrebujú.

Na našom webe zverejňujeme kontakty na organizácie z Nitry, ktoré ponúkajú pomoc formou dobrovoľnej práce, ako aj ponuky bezplatných služieb. Ak k nim patríte aj vy, kontaktujte nás a my zverejníme vašu ponuku na našej stránke, tak aby sa o vás dozvedelo čo najviac tých, ktorí vašu pomoc potrebujú.

Organizácie, ktoré poskytujú pomoc nájdete na našej stránke TU https://www.nkn.sk/nase-programy/nitra-verzus-korona

Vzájomná pomoc v komunite je  jednou z najúčinnejších ciest, ako pandémiu v našom meste zastaviť. ĎAKUJEME ZA VŠETKO.

 

 

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677