Nové vonkajšie „fitko“ v Krškanoch

Vďaka grantovému programu Mením Moje Mesto 2019 pribudli v Dolných Krškanoch nové fitness prvky v rámci areálu futbalového štadióna.

Futbal má v Dolných Krškanoch dlhoročnú tradíciu a mnohí návštevníci futbalových zápasov prichádzajú na zápasy povzbudiť  „svoje“ mužstvo s celými rodinami.  No a práve táto skutočnosť inšpirovala aktivistov občianskeho združenia Krškany 2020 k tomu, aby areál existujúceho futbalového ihriska zveľadili a rozšírili o nové športové fitness prvky. V súčasnosti sú pripravené k tomu, aby  slúžili a robili radosť všetkým návštevníkom počas futbalových zápasov, ale aj mimo nich.

Cvičenie vo verejnom priestranstve sa stalo v poslednom čase obľúbenou činnosťou viacerých aktívnych športovcov. Fitness prvky zahrnuté v rozpočte tohto projektu ponúkajú širokú škálu fitness zariadení, ktoré dobre poslúžia príležitostným návštevníkom, či pravidelným užívateľom na spevnenie tela, strečing, či budovanie svalov. Cvičenie je navyše základným prvkom v zlepšovaní zdravia a dobrého pocitu ľudí. Fitness prvky sú lákavé, používateľsky príjemné a poskytujú ľuďom s rôznymi fyzickými schopnosťami a rôzneho veku príležitosť zacvičiť si a upevniť silu, životnú energiu a koordináciu, čo bolo zároveň primárnym cieľom tohto projektu.

„Nebolo to všetko také jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad“, povedal p. Ing. Gút- predseda OZ Krškany 2020, ktorý je zároveň poslancom MZ v Nitre. „Najskôr som musel presvedčiť ostatných  členov združenia, aby sme projekt pripravili a zároveň sa zapojili do súťaže o jeho podporu v rámci grantovej výzvy Mením Moje Mesto 2019. No a potom, keď sme boli úspešní  v  hlasovaní a získali sme grant vo výške 4 000 € na realizáciu nášho projektu, museli sme spojiť sily a nájsť voľné termíny, počas ktorých sme svojpomocne ihrisko vybudovali. Na osadení hracích prvkov  sme odrobili množstvo hodín na báze dobrovoľnej práce.  Ale výsledok stojí za to“, dodáva.

Tak dúfajme, že vonkajšie „fitko“ sa v Dolných Krškanoch medzi občanmi „ujme“ a stane sa miestom, kde si môžu prísť aktívne oddýchnuť  všetky generácie.

Adresa

NITRIANSKA KOMUNITNÁ NADÁCIA
Farská 5
949 01 Nitra

Kontakty

hlavný mailový kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel./fax: 037 741 43 45
mob.: 0908 798 575

© 2008 - 2022 Nitrianska komunitná nadácia - Farská 5, 949 01 Nitra,
registrovaná na Ministerstve vnútra SR, reg. číslo: 203/Na-2002/677